Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lewandowski prowadzi młodzież Barçy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów
#1
Tanie koszulki piłkarskie Barcelona advances to Champions League quarterfinals, defeating Napoli 3-1 at home and winning 4-2 overall.
Dwa gole na początku meczu od Fermina Lopeza i Joao Cancelo dały drużynie Xaviego Hernandeza całkowitą kontrolę, ale Barca musiała przetrwać strach przed mistrzami Włoch w środkowej części meczu.
Amir Rrahmani wycofał jednego przed przerwą, a Jesper Lindstrom nie trafił w bramkę głową z bliskiej odległości pod koniec meczu, który mógł wyrównać. Zamiast tego Robert Lewandowski wykończył świetną akcję zespołową, aby przypieczętować wynik.
Żadna ze stron nie była w stanie obronić swoich krajowych koron w tym sezonie, ale to Barcelona wciąż może marzyć o zakończeniu europejskiej kampanii na wysokim poziomie.
Jak Barca powstrzymała atak Tanie Damskie Koszulka piłkarska Napoli
Barcelona zaczęła bardzo dobrze, odzwierciedlając swoją lepszą formę od czasu, gdy Xavi ogłosił swoją decyzję o odejściu pod koniec sezonu. Do meczu przystąpili niepokonani od ośmiu spotkań, odkąd legenda środka pola zakończyła debatę na temat swojej długoterminowej przyszłości w roli trenera.
Wybierając drużynę wypełnioną młodymi zawodnikami, od samego początku na pierwszy plan wysunęli się Lopez i Lamine Yamal, podczas gdy Pau Cubarsi, mający zaledwie 17 lat i mający za zadanie oznaczyć Victora Osimhena, zabrał się do pracy z zapałem. Długie podanie Cubarsiego prawie przyniosło Lopezowi bramkę otwierającą wynik.
Nie musiał on długo czekać, strzelając gola niskim wykończeniem, które sprawiło, że Barca nabrała pewności siebie. W ciągu kilku minut podwoili swoje prowadzenie. Raphinha uderzył w słupek, a Cancelo dobiegł do odbitej piłki i strzelił do domu.
Napoli wyglądało na bezbronne, wszyscy wzruszali ramionami i pochylali głowy, ale znaleźli odpowiedź właśnie wtedy, gdy wydawało się, że Barca odebrała im remis. Zręczny ruch prawą stroną znalazł zasłużone wykończenie, a obrońca Rrahmani zgrabnie zamienił piłkę lewą nogą.
To zmieniło nastrój w jednej chwili i druga połowa była trudna dla gospodarzy, ponieważ nie byli w stanie utrzymać posiadania piłki. Napoli Dzieci Kit Koszulka piłkarska poczuło się pokrzywdzone, gdy odmówiono im rzutu karnego, gdy Cubarsi zdawał się mieć kontakt z Osimhenem w polu karnym.
Prawdziwym powodem do żalu dla Napoli będzie jednak główka Lindstroma. Był pod niewielką presją, gdy dośrodkowanie nadeszło z lewej strony i wydawało się, że wybrał swoje miejsce, tylko po to, by zobaczyć, jak piłka dryfuje daleko od bliższego słupka. Lewandowski mu za to zapłacił.
Typowe dla Ilkaya Gundogana sprytne podanie trafiło do Sergiego Roberto, a jego bezinteresowność została nagrodzona, gdy znalazł Lewandowskiego w środku. Strzelec wyborowy zrobił resztę.

Zwycięstwo Barcy w statystykach
Barcelona dotarła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po raz pierwszy od sezonu 2019-20, kiedy to pokonała Napoli w ostatniej 16. rundzie 4:2.
Barca wygrała wszystkie cztery mecze u siebie w tym sezonie Ligi Mistrzów, po raz pierwszy wygrywając pierwsze cztery mecze u siebie w kampanii w rozgrywkach od 2017-18 roku.
Napoli zostało wyeliminowane na ostatnim 16 etapie Ligi Mistrzów w czterech z pięciu razy, kiedy dotarli do tej rundy.

Robert Lewandowski strzelił 13 goli w ostatnich 13 meczach fazy pucharowej Ligi Mistrzów.
Od początku sezonu 2020-21 Joao Cancelo jest jedynym obrońcą, który zanotował ponad 10 bramek w rozgrywkach (14 - 5 goli, 9 asyst).
Dzięki Lamine Yamalowi (16 lat 243d) i Pau Cubarsiemu (17 lat 50d) Barcelona stała się pierwszą drużyną w historii Ligi Mistrzów UEFA, która wystawiła dwóch zawodników w wieku 17 lat lub młodszych w meczu pucharowym.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)